Sprawozdanie z akcji "Góra Grosza"

Utworzono dnia 06.06.2021

W naszym przedszkolu każdego roku prowadzona jest akcja „Góra Grosza”, której koordynatorem jest Agnieszka Dubaj a głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, które dostarcza do nas pakiet informacyjny dotyczący akcji jak i jej przebiegu na terenie placówki.

W dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku  odbyła się 21 wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich.

Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie się do tej akcji przyłączyli. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim dzieciom  w całej Polsce, które nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy wrzuconych na przestrzeni tych prawie ośmiu  miesięcy do skarbonki.

Zebraliśmy wspólnie 486,79 zł !!!

Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy wszystkim  osobom zaangażowanym w akcję „Góra Grosza”

Sprawozdanie z akcji "Góra Grosza"

Utworzono dnia 06.06.2021, 21:16