Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Ciastoterapia”, wdrożonym jako innowacja ,,Moc Ciastoterapii – Radość dziecka w naturalnym odkrywaniu świata poprzez zmysły”, poprzez certyfikowanego edukatora Annę Mokijewską -Sadło w grupie ,, Muchomorki”. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu.

Ciastoterapia to ogólnopolski program edukacyjny, który holistycznie i wszechstronnie wspiera rozwój dzieci. Program jest oparty na interaktywnych warsztatach dla dzieci, które pobudzają wszystkie zmysły i wspierają rozwój dzieci poprzez tematyczne zabawy kulinarno-sensoryczne. Tematem każdych zajęć będzie roślinny bohater, z którym dzieci zaprzyjaźnią się podczas przygotowywania zdrowego smakołyku. Dzieci wykonają również angażującą zabawę manualną lub ruchową – z wybranym warzywem w roli głównej.

Innowacja ,,Moc Ciastoterapii – Radość dziecka w naturalnym odkrywaniu świata poprzez zmysły” zagwarantuje pełną stymulację wielozmysłową oraz wspieranie, doświadczanie i samodzielność. Są to istotne aspekty zawarte w nurtach pedagogicznych takich, jak pedagogika Montessori czy Daltońska, w których Ciastoterapia znajduje swoje odzwierciedlenie. Dzieci nabędą mnóstwo nowych umiejętnośći podczas różnorodnych zabaw. Nauczą się odczytywania instrukcji, planowania, nabierając przy tym większej samodzielności i pewności siebie. Dzieci mają podczas tak kreatywnej zabawy mnóstwo radości, stymulacji sensorycznej i możliwości pobudzenia swojej kreatywności.

Ciastoterapia to także edukacja żywieniowa, podczas której dzieci budują pozytywne relacje z jedzeniem i kształtowane są prawidłowe nawyki żywieniowe. Nauka poprzez interaktywną zabawę wszystkimi zmysłami jest przyjemniejsza i efektywniejsza.