,,Strażnicy uśmiechu" - szkolenie

Utworzono dnia 07.05.2023

W dniach  24.04 - 26.04.2023 r.  dwie nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej uczestniczyły w szkoleniu dla realizatorów z programu profilaktyczno - wychowawczego ,,Strażnicy uśmiechu" i uzyskały uprawnienia do prowadzenia zajęć z dziećmi.

Nauczycielki otrzymały również pakiety materiałów do prowadzenia zajęć.  Szkolenie zostało zorganizowane przez Centrum Pozytywnej Edukacji w Lublinie.

Program ,,Strażnicy uśmiechu" ma na celu:
  • uświadamianie sobie swojej wyjątkowości, wzajemnych różnic i podobieństw;
  • wzbogacanie swoich doświadczeń i umiejętności radzenia sobie z problemami;
  • rozwijanie optymalnych strategii, przezwyciężania nieprzyjemnych stanów psychicznych;
  • rozwijanie sztuki wyrażania siebie i komunikacji z innymi;
  • kształtowanie umiejętności życiowych oraz społeczno- emocjonalnych;
  • umacnianie zaufania do siebie i innych;
Najważniejszym zadaniem w wychowaniu dzieci jest pomoc w formowaniu pozytywnego wyobrażenia o sobie, by wytworzyły wiarę w siebie oraz poczucie, że gdy dają coś z siebie innym i przyjmują coś od innych, to jednocześnie wzbogacają siebie nawzajem.