11 listopada w Krasnoludkach

Utworzono dnia 21.11.2021

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

10 listopada 20201r. w grupie Krasnoludki również obchodziliśmy Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11. Poznaliśmy Legendę powstania Państwa Polskiego, omówiliśmy symbole narodowe i wykonaliśmy „biało- czerwone’’ prace plastyczne.

Działania miały na celu kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz zapoznanie z symbolami narodowymi. Wszystkie dzieci słowem i piosenką oddały miłość do Ojczyzny oraz szacunek bohaterom i symbolom narodowym.

11 listopada w Krasnoludkach

Utworzono dnia 21.11.2021, 19:15