Dzień piżamy w Krasnoludkach

Utworzono dnia 21.11.2021

W dniu 05.11.2021 r. zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „DZIEŃ PIŻAMY”. Pomysłodawcą jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową.

Wychowawczynie i dzieci z grupy Krasnoludki włączyły się w zbiórkę zorganizowaną właśnie przez Fundację ,,Gdy liczy się czas”, na rzecz dzieci z oddziałów onkologii, na zakup pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla dzieci po leczeniu.

Wiemy jak ciężko jest dzieciom, rodzicom oraz bliskim rodziny, której dziecko chorowało lub choruje na nowotwór. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Chcąc okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, Krasnoludki i ich wychowawczynie zmieniły zwykłe ubrania na piżamę. Cały dzień bawiliśmy się,  jedliśmy i pracowaliśmy w tym stroju.

DZIEŃ PIŻAMY to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na ZDROWIE I EMPATIĘ.

Dzień piżamy w Krasnoludkach

Utworzono dnia 21.11.2021, 19:11