Krasnoludki dokarmiają ptaki!

Utworzono dnia 25.01.2022

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kosteczkę czy zawiesić na gałązce kulkę z ziarenkami.

Dzieci  z grupy „Krasnoludki” przygotowały pokarm dla ptaszków. Obklejały smalcem rolki papierowe i maczały w ziarenkach, tak przygotowane jedzonko zaniosły do karmnika. Przedszkolaki  bardzo lubią obserwować ptaszki przez okno, które skubią ziarenka w naszym karmniku. Dokarmianie ptaszków zimową porą uwrażliwia dzieci na piękno przyrody, pobudza zainteresowania ptakami, a ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę i wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

Krasnoludki dokarmiają ptaki!

Utworzono dnia 25.01.2022, 00:15