Świat muzyki w Krasnoludkach

Utworzono dnia 06.03.2022

Śpiew, muzykowanie na instrumentach czy ruch przy muzyce daje dzieciom taką możliwość wypowiadania się. Zabawy muzyczne pozwalają dzieciom rozwijać twórczą ekspresję i fantazję. Muzyka jest dla nich uniwersalnym językiem i sposobem na wyrażenie dziecięcej spontaniczności.

W pierwszy tygodniu marca Krasnoludki odkrywały świat muzyki. Poznaliśmy utwory muzyczne : Antoniego Vivaldiego „ Cztery pory roku”, A. Musorgskiego „Taniec kurcząt w skorupkach” oraz „Marsz Radeckiego” J. Straussa. Kształtowaliśmy  percepcję , koncentrację i wrażliwość  słuchową  w oparciu o odgłosy ze świata przyrody oraz utwory muzyczne; Nauczyliśmy się piosenki „Ja jestem muzykantem”. Poznaliśmy wygląd i brzmienie instrumentów tj, kontrabas, skrzypce, perkusja , gitara trąbka, flet. Graliśmy  na instrumentach wykonanych samodzielnie – grzechotki z rolek po ręcznikach wypełnionych kaszą i ryżem oraz instrumentach znajdujących się w przedszkolu. W piątek wybraliśmy się na koncert do filharmonii – oczywiście wirtualnie.  Wiemy już , że muzyka jest wszędzie!

Dziecko powinno być wprowadzone w świat muzyki od najmłodszych lat.

Sposób, w jaki zostanie zachęcone w przedszkolu i w domu do słuchania muzyki, śpiewania, a nawet tworzenia łatwych melodii oraz w jakim stopniu będą rozbudzane zainteresowania muzyczne, w znacznym zakresie decydować będzie o dalszym jego rozwoju.

Świat muzyki w Krasnoludkach

Utworzono dnia 06.03.2022, 20:50