Jesienią Skrzaciki małymi ogrodnikami zostali

Utworzono dnia 23.10.2022

Skrzaciki postanowiły w październiku wysadzić cebulki na terenie ogrodu przedszkolnego, aby wiosną móc cieszyć się barwą kolorów różnych wiosennych kwiatów. Najpierw dokonaliśmy oglądu cebulek kwiatowych: tulipanów oraz szafirków. Porównywaliśmy ich wygląd, kolor i wielkość. Na terenie ogrodu przedszkolnego wybraliśmy miejsce dla tych kwiatów. Potem przystąpiliśmy do zmiękczenia ziemi motyką, wykopaliśmy dołki, czyli miejsca na cebulki, rozplanowaliśmy ich rozmieszczenie. Dzieci z sadzeniem cebulek kwiatowych poradziły sobie doskonale. Teraz tylko czekamy na wzrost cebulek, a wiosną oczekiwać będziemy pięknych i kolorowych kwiatów. To są bardzo cenne doświadczenia dzieci w związku z poznawaniem zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Jesienią Skrzaciki małymi ogrodnikami zostali

Utworzono dnia 23.10.2022, 17:24