Mieszkamy w Europie - zajęcia w Słoneczkach

Utworzono dnia 15.05.2021

Dzieci przedszkolne z obserwacji najbliższego otoczenia, z różnorakich mediów odbierają obrazy, informacje, fragmenty wiadomości, których często nie są jeszcze w stanie zrozumieć, ale wywołują one ich zaciekawienie, prowokują do zadawania pytań. Niektóre starsze przedszkolaki wędrują z rodzicami coraz dalej poza rodzinny dom i swoje miejsce urodzenia, inne odkrywają świat w książkach i w telewizji. Wszystkie słyszą o krajach europejskich, o tym że za granicami naszego kraju są inne - także ciekawe i piękne.

Święto Państw Europejskich było dla naszych 5 - letnich przedszkolaków z grupy Słoneczka okazją do poznania  i przypomnienia wiadomości o Europie oraz Unii Europejskiej i jej symboli: flagi, hymnie, stolicy oraz walucie. Obejrzeliśmy film o powstaniu UE, bajkę o krajach wchodzących w UE oraz poznaliśmy maskotkę UE – Syriusza.

Bardzo ważne jest abyśmy znając symbolikę Unii zawsze pamiętali o symbolach narodowych naszego kraju, dlatego też o nich sobie przypomnieliśmy na początku tygodnia.

Mieszkamy w Europie - zajęcia w Słoneczkach

Utworzono dnia 15.05.2021, 21:43