Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 27.05.2021

Dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w realizacji programu edukacyjnego Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE. Głównym celem programu jest dostarczenie dzieciom wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych już w wieku przedszkolnym.

„Słoneczka” z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film animowany pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Podczas serii przeprowadzonych zajęć dzieci korzystały z materiałów edukacyjnych przekazanych naszej placówce przez Powiatową Stację  Sanitarno  - Epidemiologiczną w Łęcznej. Dzieliły się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz wiedzą pozyskaną z filmu, budowały Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia, komponowały kanapki z produktów ekologicznych, które skonsumowały z ogromnym apetytem. Dzieci potrafią rozpoznać produkty ekologiczne – poznały i zapamiętały znaczek „eko”, którym są opatrzone.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie zorganizowała konkurs plastyczny   -  Eko produkty na moim stole”, Ania i Zosia z naszej grupy wykonały prace plastyczne, które zostały zgłoszone do konkursu.

Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 27.05.2021, 23:33