SŁONECZKA poznają drogę do szkoły

Utworzono dnia 20.05.2021

Jednym z wielu zadań należących do nauczyciela najstarszej grupy wiekowej w przedszkolu, a w dobie dzisiejszych zmian także i młodszych jest właściwe przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole zarówno pod względem dydaktycznym jak  i emocjonalnym.

Zmiana przez dziecko otoczenia, konieczność funkcjonowania w nowej i często obcej rzeczywistości szkolnej niejednokrotnie budzi u niego lęk, powoduje utratę poczucia bezpieczeństwa. Przejście z przedszkola do szkoły jest dla dziecka bardzo ważnym krokiem. Czas pobytu w najstarszej grupie, to okres przygotowawczy do podjęcia obowiązków szkolnych. Rodzice oczekują, że przekroczenie pierwszego progu edukacyjnego będzie jak najmniej stresujące dla ich dzieci. Same dzieci również odczuwają lęk przed pójściem do szkoły.

Dlatego też, powstał plan współpracy Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.  W ramach realizacji planu dzieci z grupy Słoneczka zapoznały się z drogą do szkoły. Zwróciliśmy uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, poznaliśmy  najbardziej charakterystyczne obiekty, budynki, instytucje oraz utrwaliliśmy technikę bezpiecznego przejścia przez ulicę.

Wycieczka była bardzo interesująca. Dzieci  przez okienka szkolne obejrzały sale i przeszły wokół budynku szkolnego. Bardzo zainteresowały się dużym placem zabaw za szkołą. W drodze powrotnej rozmawiały o tym, że po wakacjach, w tej szkole,  będą się uczyć i bawić razem.

SŁONECZKA poznają drogę do szkoły

Utworzono dnia 20.05.2021, 21:44