„Wiosna w naszym ogrodzie” - prace ogrodnicze Słoneczek

Utworzono dnia 18.05.2021

Po przygotowaniu wczesnowiosennym i zasianiu szklarni, nadszedł czas na ogródek przedszkolny.

Celem naszej pracy było wykorzystanie przedszkolnego ogródka dydaktycznego do wiosennych działań praktycznych ,przybliżanie dzieciom  świata przyrody poprzez obserwację i badanie środowiska, budowanie więzi emocjonalnej dziecka z otaczającą go przyrodą podejmowanie prac porządkowych w ogrodzie przedszkolnym.

Dzieci z grupy Słoneczka,  w ogrodzie, zapoznały się  z nazwami narzędzi i instrukcją bezpiecznego używania ich w ogródku , wykonywały prace porządkowe, dostosowane do możliwości dzieci. Wspólne przygotowaliśmy  ogródek  po zimie (przekopywanie ziemi, wyrywanie chwastów, grabienie) Poznawaliśmy  nazwy wykonywanych czynności ogrodniczych a także poznaliśmy nowe słownictwo związane z ogródkiem np. rozsada, szklarnia, uprawa. Następnie wytyczaliśmy  grządki,  zasialiśmy szpinak, sadziliśmy ziemniaki i rozsady ziół, dyni i słonecznika oraz dosadzaliśmy truskawki.

W ogrodzie będziemy prowadzić obserwacje wzrostu zasianych warzyw, ziół poprzez aktywność badawczą. Pielęgnować  rośliny poprzez podlewanie, usuwanie chwastów.

Mamy nadzieję, że  zakończeniem naszej pracy będzie prezentacja wszystkich dojrzałych warzyw.  Zbiór  warzyw  i  owoców  oraz smakowanie  tych przysmaków, które  samodzielnie wyhodowaliśmy.

„Wiosna w naszym ogrodzie” - prace ogrodnicze Słoneczek

Utworzono dnia 18.05.2021, 08:46