Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 11.05.2022

Dzieci z grupy „Słoneczka”  uczestniczyły w realizacji programu edukacyjnego Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  „SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE”.

Głównym celem programu jest dostarczenie dzieciom wiedzy na temat  rolnictwa ekologicznego oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych już w wieku przedszkolnym.

„Słoneczka” z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film animowany  pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.  Podczas serii przeprowadzonych zajęć dzieci korzystały z materiałów edukacyjnych przekazanych naszej placówce przez Powiatową Stację  Sanitarno  - Epidemiologiczną w Łęcznej. Dzieliły się własnymi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz wiedzą pozyskaną z filmu, budowały Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia.

„Talerz zdrowia” na drugie śniadanie składał się ze świeżych owoców i warzyw.  Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością układały owocowo – warzywne kompozycje, a były to motylki, kwiatuszki, ufoludki lub dekoracyjnie ułożone produkty, następnie każde dziecko z ogromnym apetytem skonsumowało swoją kompozycję, nawet nasze grupowe niejadki znalazły dla siebie coś do schrupania. Wszystkie dzieci potrafią rozpoznać produkty ekologiczne – poznały  i zapamiętały znaczek „eko” , którym są  one opatrzone.

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lublinie zorganizowała  konkurs plastyczny   -  „ Eko produkty na moim stole” , nasze „Słoneczka” wykonały prace plastyczne, które zostaną zgłoszone do konkursu.Początek maja w naszej grupie obfitował ogromną dawką wiedzy ekologicznej jak również solidną porcją witamin, których także dostarczają nam nasze Panie kucharki przez cały rok, każdego dnia.

Skąd się biorą produkty ekologiczne

Utworzono dnia 11.05.2022, 23:51