"Słoneczka” dbają o ogród przedszkolny

Utworzono dnia 30.05.2022

Niezwykle istotnym elementem rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym jest jego silna potrzeba kontaktu z naturą. Już od najmłodszych lat chce ono poznawać, badać, poszukiwać i odkrywać. Do takich działań potrzebuje przestrzeni większej niż budynek domu mieszkalnego lub przedszkolnego. Taką przestrzeń stanowi pierwsze i najbliższe dziecku środowisko przyrodnicze – ogród przedszkolny. Ogród przedszkolny jest dla nich otwartą księgą, z której uczą się przez działanie.

Nadeszła wiosna a wraz z nią czas na wysiewu nasion i sadzenie roślin. Również nasze przedszkolaki  z grupy ,,Słoneczka” podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania, a mianowicie posadziły truskawki, stworzyły ogródek ziołowy, wysadzając różne zioła: bazylię, miętę, lawendę, rozmaryn itd. Na koniec posadziły do ogródka warzywnego i  szklarni sałatę, pomidory, paprykę, cukinię, dynię itd. Sadzenie warzyw, truskawek i ziół bardzo im się podobało, wykonywały tą pracę z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Teraz musimy doglądać, podlewać nasze roślinki i już nie możemy doczekać się owoców naszej pracy.

"Słoneczka” dbają o ogród przedszkolny

Utworzono dnia 30.05.2022, 23:50