Bezpieczny przedszkolak na wakacjach

Utworzono dnia 27.06.2021

Wakacje to dla każdego dziecka długo wyczekiwane wydarzenie. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby podroż i pobyt nad morzem, w górach, czy też nad jeziorem były bezpieczne.

25 czerwca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęcznej dotyczącym bezpieczeństwa podczas wypoczynku na wakacjach.

Głównym celem spotkania było poznanie zasad bezpieczeństwa w podroży i na wakacjach, uczulenie dzieci na groźne sytuacje i miejsca z którymi mogą się zetknąć. Istotną role odegrało również przekazanie wskazówek jak ich uniknąć, jak przygotować się do podróży oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec zajęć zaprezentowano i omówiono również sprzęt, którym dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Łęcznej.

Dziękujemy za ciekawe i praktyczne zajęcia oraz włączenie naszych przedszkolaków do aktywnej dyskusji. Spotkanie wywołało u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji, dzięki czemu przekazana wiedza na pewno zostanie przez nich zastosowana podczas letniego wypoczynku.

Bezpieczny przedszkolak na wakacjach

Utworzono dnia 27.06.2021, 20:11