Czwartkowy poranek z książką

Utworzono dnia 19.02.2022

W dniu 17 lutego 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czwartkowy poranek z książką”. To nowy comiesięczny cykl głośnego czytania organizowany przez Oddział Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej skierowany do przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w ramach współpracy obydwu placówek.

Celem takich spotkań jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci. Podczas lutowego „Czwartkowego poranka z książką” dzieci wysłuchały książeczki autorstwa Wiesława Drabika pt. „Dzień kota”. Wybór książki na lutowe czytanie nie był przypadkowy, ponieważ w tym miesiącu obchodzimy Święto Kotów – najbardziej popularnych zwierząt domowych. Ze względu na panującą pandemię, bibliotekarka nagrała czytanie, które zostało odtworzone w grupach przedszkolaków. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania, co widać na zamieszczonych zdjęciach, a następnie wykonały prace plastyczne. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom dzieci pokochają książki.

Czwartkowy poranek z książką

Utworzono dnia 19.02.2022, 17:37