„Jak powstał herb Łęcznej?” – edukacyjne spotkanie przedszkolaków z młodzieżą ze SP nr 2 w Łęcznej

Utworzono dnia 29.02.2024

Dnia 28 lutego, w ramach współpracy naszego przedszkola ze SP nr 2 w Łęcznej, grupy Słoneczka i Krasnoludki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez uczniów – wolontariuszy z w/w szkoły. Najpierw dzieci wysłuchały „Legendy o łęczyńskim dziku” Marii Kieres-Kramek,, z której dowiedziały się jak mały dziczek uratował nasze miasto przed pożarem, poznały w ten sposób historię łęczyńskiego herbu. Potem była wspólna zabawa ruchowa i kolorowanie ilustracji do wysłuchanej legendy. Były to bardzo ciekawe i miłe zajęcia oraz okazja do integracji młodszych dzieci ze starszymi kolegami ze szkoły.

Utworzono dnia 29.02.2024, 01:13

Licznik odwiedzin: