Konferencja ,,Szczęśliwa rodzina - mówimy nie uzależnieniom"

Utworzono dnia 06.05.2023

Dnia 26 kwietnia w Centrum Kultury w Łęcznej odbyła się konferencja ,,Szczęśliwa rodzina - mówimy nie uzależnieniom." Organizatorem konferencji było Publiczne Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej. W konferencji uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy, psycholodzy, specjaliści, nauczyciele z placówek oświatowych powiatu łęczyńskiego oraz rodzice.

Celem konferencji było:
Wyposażenie przedstawicieli placówek oświatowych i rodziców w wiedzę na temat:
  • przyczyn, leczenia, skutków, diagnostyki i profilaktyki uzależnień od substancji chemicznych oraz uzależnień behawioralnych w perspektywie współczesnych doświadczeń;
  • poszerzenie i wzbogacenie wiedzy słuchaczy w zakresie uzależnień, terapii i form wsparcia.
Tematyka konferencji obejmowała zagadnienia:
  • Przyczyny, rodzaje i charakterystyka uzależnień chemicznych.
  • Wpływ częstego korzystania z telefonu i komputera na organizm dziecka.
  • Profilaktyka uzależnień.
Konferencję prowadzili:
  • Dr n. med. Aleksandra Rachoń- psycholog, couch, terapeuta uzależnień.
  • Dr Małgorzata Artymiak - psycholog, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie;
  • Mgr Jacenty Kłoda - pedagog, nauczyciel, specjalista profilaktyki uzależnień, kierownik Stowarzyszenia MONAR Poradni Profilaktyczno- Konsultacyjnej w Łęcznej.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Burmistrza Łęcznej Pana Leszka Włodarskiego oraz Lubelskiego Kuratora Pani Teresy Misiuk. W ramach konferencji uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne w formie broszur oraz imienne certyfikaty uczestnictwa. Konferencja ,,Szczęśliwa rodzina - mówimy nie uzależnieniom" została zorganizowana w ramach programu profilaktyki antyalkoholowej sfinansowanego ze środków pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022 - 2023.

Składamy serdeczne podziękowania prelegentom,
za bardzo cenne i wartościowe informacje przekazane w trakcie konferencji
oraz wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu.

Konferencja ,,Szczęśliwa rodzina - mówimy nie uzależnienio

Utworzono dnia 06.05.2023, 01:04