,,Kosmiczny kuchcik” – warsztaty kuchni molekularnej

Utworzono dnia 17.04.2024

15 kwietnia braliśmy udział w wyjątkowo ciekawych i słodkich warsztatach. Akademia Małego Kuchcika ponownie zaangażowała dzieci do pracy przy kulinarnych odkryciach. Tym razem mieliśmy możliwość stworzenia kosmicznych gofrów (w kształcie rakiet) oraz dekorowania ciasteczkowych kosmonautów. Dodatkowo każdy przedszkolak wykonał błyszczące kosmiczne mydełka. Na koniec uczestniczyliśmy w niesamowitym pokazie z suchym lodem. Podczas warsztatów dzieci poznały właściwości i możliwości ciekłego azotu. Prowadzący zaprezentował dzieciom doświadczenia z suchym lodem, nadmuchany balon zamoczony w ciekłym azocie oraz chmurę - połączenie ciekłego azotu z gorącą wodą i lawę - z ciekłego azotu połączoną z płynem do naczyń.

DZIECI BYŁY ZACHWYCONE NOWYMI DOŚWIADCZENIAMI !

Licznik odwiedzin: