Misja "Czyste powietrze"

Utworzono dnia 23.06.2022

Z radością informujemy o wynikach Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Misja: Czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”, który odbywał się w ramach kampanii „Lubelskie dla środowiska”. Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wraz z partnerami: Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty.

Tematem konkursu było wymyślenie i namalowanie lub wyklejenie pogromcy smogu, czyli tzw. Smogożercy. Postać miała przedstawiać „narzędzie” do walki ze smogiem. Wizerunek mógł być przyjazny, życzliwy, śmieszny czy groźny.

Zwycięzcą konkursu w kategorii przedszkolnej został Szymon Radczak  z grupy „Jagódki”, który zdobył I miejsce. Na konkurs wpłynęło ponad tysiąc prac, więc z wygranej cieszymy się tym bardziej.

Gratulujemy wygranej a naszemu artyście życzymy wielu pomysłów w pracy twórczej.

Misja "Czyste powietrze"

Utworzono dnia 23.06.2022, 20:45