Przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 05.04.2022

Łęczyńskie przedszkolaki przeglądem poezji powitały Wiosnę i pożegnały Zimę. Tego dnia dzieci w barwnych korowodach niosąc Marzannę przybyły do Centrum Kultury w Łęcznej. Na Sali widowiskowej odbyła się prezentacja kukły/Marzanny, a następnie przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”. Zdolności recytatorskie prezentowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1, nr 2, nr 3 i nr 4 oraz Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Repertuar utworów dostosowany był do możliwości i wrażliwości małych artystów. Występ na scenie był na pewno nowym doświadczeniem dla wszystkich przedszkolaków ale poradziły sobie z tym znakomicie. Dzieci wykazały się zrozumieniem i znajomością tekstu na pamięć i co najważniejsze, pokonały  tremę.

Organizatorami  wydarzenia było Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej oraz Centrum Kultury w Łęcznej, a w rolę Zimy wcieliła się Katarzyna Gańska – dyrektor PP1, Wiosną była Anna Gomuła-Dobosz, w rolę narciarza wcielił się Marek Wojciechowski.

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Burmistrza Łęcznej Pana Leszka Włodarskiego. Każdy uczestnik przeglądu po prezentacji wiersza otrzymał dyplom oraz upominek ufundowany  przez Urząd Miejski w  Łęcznej.

Serdecznie gratulujemy małym artystom i życzymy wielu sukcesów.

Przegląd poezji „W krainie dziecięcej fantazji”

Utworzono dnia 05.04.2022, 23:21

Licznik odwiedzin: