Europejski Dzień Logopedy

Utworzono dnia 08.03.2023

W dniu 7 marca grupa „Krasnoludki” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych „Językowe Wygibasy”. Lekcja zorganizowana została we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, a związana była z obchodami Europejskiego Dnia Logopedy!

Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej zawód logopedy, podzielić się własnymi doświadczeniami z udziału w zajęciach logopedycznych. Dowiedziały się, co należy robić, aby poprawnie mówić, jak bardzo prawidłowa wymowa jest ważna w naszym życiu i że warto o nią dbać. Każde dziecko podjęło wyzwanie recytacji krótkiego łamańca językowego i poradziło sobie z zadaniem wyśmienicie!

„Córka cesarza całuje piekarza!”

„Czarny dzięcioł z chęcią pień ciął”

Również Panie sprostały zadaniu, jakim było odczytanie niezwykle trudnego trzeszczyka logopedycznego. Dziękujemy dzieciom za aktywny udział w zajęciach!

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do biblioteki, w której czekają na Was pozycje książkowe, stymulujące rozwój mowy dziecka, usprawniające narządy artykulacyjne czy pozwalające doskonalić się w artykulacji trudniejszych głosek.

Europejski Dzień Logopedy

Utworzono dnia 08.03.2023, 09:31