Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie „Skrzaty”

Utworzono dnia 15.10.2020

O zdrowie dbam.

Jak to robię powiem wam.

Wcieram mydło w obie ręce,

między palce, młynek kręcę –

tak zarazki z nich spłukuję

i dlatego nie choruję!

15 października dzieci z grupy SKRZATY brały udział w organizowanej przez UNICEF akcji Światowym Dniu Mycia Rąk. Tego dnia maluchy wysłuchały opowiadania Czysty kotek, dowiedziały się jak wyglądają zarazki osiadające na brudnych rękach, a także w jakich sytuacjach należy konieczne myć ręce, utrwalały również poszczególne etapy ich prawidłowego mycia.

Wszystkie zajęcia i zabawy koncentrowały się wokół hasła Ręce myjemy, bo zdrowi być chcemy! i miały charakter samodzielnych działań dzieci, wspomaganych prezentacją multimedialną oraz ilustracjami.

Celem akcji jest zwracanie uwagi na wciąż istniejący problem chorób spowodowanych brakiem higieny rąk u dzieci oraz nieustannie przypominanie o potrzebie mycia rąk przed posiłkami oraz po skorzystaniu z toalety. Staranne mycie rąk za pomocą mydła jest jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań.

Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy będą mieć  czyste, lśniące i pachnące myłem ręce!

Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie „Skrzaty”

Utworzono dnia 15.10.2020, 20:44