Bezpieczni na drodze

Utworzono dnia 17.09.2020

W ramach omawianej tematyki tygodnia dotyczącej bezpieczeństwa na drogach 15 września 2020 roku przedszkolaki, z grupy „Słoneczka  wraz ze swoją panią, wybrały się na wycieczkę pieszą na pobliskie skrzyżowanie.

Wcześniej omówiliśmy zasady ruchu drogowego oraz sposoby przechodzenia przez ulicę. Poznaliśmy różne rodzaje znaków drogowych.

Podczas wycieczki obserwowaliśmy ruch uliczny, nazywaliśmy pojazdy, patrzyliśmy na  pieszych przechodzących po pasach oraz rowerzystów.

Idąc chodnikiem przypominaliśmy sobie zasady ruchu drogowego, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy znaki drogowe.

„Słoneczka” uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez ulicę.  Dzieci poradziły sobie świetnie stosując 5 zasad:

1. Zatrzymaj się przed przejściem,
  2. Spójrz w lewo,
  3. Spójrz w prawo,
  4. Spójrz w lewo, jeśli nic nie jedzie,
  5. Przejdź spokojnie!

Teraz już każdy z Nas wie jak należy zachowywać się na ulicy. Potrafimy bezpiecznie poruszać się po chodniku i znamy zasady ruchu drogowego.

BĄDŻMY OSTROŻNI, PRZESTRZEGAJMY ZASAD RUCHU DROGOWEGO. NASZE BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAZNIEJSZE!

Bezpieczni na drodze

Utworzono dnia 17.09.2020, 20:36