Dzień Kota w poranku z książką

Utworzono dnia 19.02.2022

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to aby rozwijać zainteresowania najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcać dzieci do kontaktu z książką mają ogromne znaczenie w ich dalszej nauce i uczestnictwie w kulturze.

17 lutego został uznany za Dzień Kota – to nietypowe święto, więc wybór książki na to czytanie nie był przypadkowy. Ten dzień wykorzystaliśmy na organizację zabaw dla przedszkolaków, tematem przewodnim były koty. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały książeczki autorstwa Wiesława Drabika pt. „Dzień kota”. Kot to pocieszne zwierzę, często spotykane w domu, jedno z ulubionych zwierzątek dzieci.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Ponadto pamiętajmy że częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Dzień Kota w poranku z książką

Utworzono dnia 19.02.2022, 17:42