Ziemia to nasza planeta

Utworzono dnia 20.04.2022

Z okazji zbliżającego się DNIA ZIEMI w grupie JAGÓDKI odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać się z pomniejszonym modelem  ziemi – globusem. Dowiedziały się, że jest ona jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać najlepiej jak potrafimy np.: poprzez segregację śmieci a także ich recykling, oszczędzanie wody i energii elektrycznej. Jagódki próbowały także ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona,  poznały zjawisko powstawania dnia i nocy oraz dowiedziały się, że ziemia obraca się wokół własnej osi, miały też okazję do rozmowy  o tym co sprawia że ziemia jest smutna, oraz co możemy zrobić dla ziemi aby była szczęśliwa.

Ziemia to nasza planeta

Utworzono dnia 20.04.2022, 22:07