Dni adaptacyjne w grupie SKRZATY

Utworzono dnia 15.09.2021

Dnia 31 sierpnia 2021r w grupie SKRZATY zawitały, nowo przyjęte do naszego przedszkola dzieci. Było bardzo dużo emocji. Dzieci były z jednej strony zaciekawione, co ich tu spotka, jakie fajne zabawki zobaczą w przedszkolu, a z drugiej strony obawiały się tego, co było dla nich nowe i obce. Podczas dni adaptacyjnych możemy zrobić pierwszy krok w kierunku łagodnej aklimatyzacji dziecka w przedszkolu. Podczas zajęć tego typu rodzice i ich dzieci spotykają się razem w sali, do której mają maluchy uczęszczać. Tam czekają na nich panie, które będą się nimi zajmować podczas edukacji przedszkolnej. Prowadzone są proste zabawy, mające na celu zapoznanie się z dziećmi. Mogą one poznać swoich rówieśników, a następnie wziąć udział w grach i zabawach, których zadaniem jest rozładowanie w pewien sposób atmosfery. Grupa lepiej się poznaje i kiedy ponownie zawita do przedszkola, nie będzie widziała wokół siebie tylko nieznajomych twarzy.
 Ale…to już historia. Bo w tej chwili dzieci już systematycznie uczęszczają do przedszkola i wspaniale się adaptują.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia adaptacyjnego. Dzieci były bardzo dzielne, pięknie się bawiły zabawkami, chętnie uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez  nauczycielki, ozdabiały wspólnie z rodzicami baloniki, które potem mogły zabrać do domu.

Pozdrawiamy serdecznie dzieci, które w tej chwili nie przychodzą do przedszkola z powodów zdrowotnych.

Dni adaptacyjne w grupie SKRZATY

Utworzono dnia 15.09.2021, 22:30