"Kicia Kocia gra w piłkę” – realizacja ogólnopolskiego projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”

Utworzono dnia 20.03.2023

W ramach realizowanego projektu dzieci poznały treść książeczki  „Kicia Kocia gra w piłkę”, która ogromnie  spodobała się przedszkolakom, ponieważ pokazała, jak świetnie i na różne sposoby można bawić się piłką, zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, poza tym  tworzy zupełnie naturalnym fakt niepełnosprawności innego dziecka, zachęca do wspólnej zabawy, która okazuje się z Kubą – nowym, niepełnosprawnym kolegą – jeszcze fajniejsza. Książeczka uwrażliwia przedszkolaków na osoby niepełnosprawne, uczy tolerancji. Dzieci dowiedziały się, że jeśli ktoś nie może chodzić, nie znaczy, że nie może się bawić. Dzieci poznały nowy sposób na zabawę tak, żeby i niepełnosprawny kolega mógł w niej uczestniczyć.

Utworzono dnia 20.03.2023, 23:46