Ścieżka sensoryczna

Utworzono dnia 25.02.2023

Ścieżki sensoryczne wykorzystywane są w terapii dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dla dzieci zdrowych ścieżka sensoryczna działa rozwijająco i stymulująco, ponieważ korzystnie wpływa na motorykę dużą, czyli sprawność fizyczną całego ciała, równowagę oraz koordynację ruchową. Ścieżka sensoryczna to inaczej tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów między innymi twardych, miękkich, delikatnych czy chropowatych. Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest dostarczenie dziecku różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie właściwej reakcji na dotyk. Dzieci, które przechodzą przez ścieżkę bosymi stopami lub dotykają dłońmi jej poszczególnych elementów ćwiczą sprawność motoryczną, równowagę, koordynację ruchową, percepcję wzrokową oraz planowanie ruchu. Ścieżka jest doskonałym pomysłem na świetną zabawę z dziećmi oraz ciekawe spędzanie wspólnego czasu, łączy zabawę z nauką i do tego jest bardzo lubiana przez wszystkie dzieci.

Ścieżka sensoryczna

Utworzono dnia 25.02.2023, 22:31