Książka jest jak ogród – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 18.06.2023

Tegoroczny XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczął się pod hasłem „Książka to ogród”. Jest to akcja, która jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. W ramach tej akcji 5 czerwca w ogrodzie Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta w Łęcznej Dyrektor tej placówki – Pani Monika Mazurkiewicz do głośnego czytania wybrała książkę, która w szczególny sposób rozbudza dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów, którzy są źródłem wiedzy o emocjach i postawach ludzi, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości.  Dzieci wysłuchały tekstu Marcela Marliera pt.: „Ania i Krzyś w ogrodzie”. Była to też dla dzieci świetna okazja do pouczającej pogawędki na temat lektury. Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje jeszcze większą sympatią do książek.

Książka jest jak ogród – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 18.06.2023, 00:30