Poznajemy zawód bibliotekarza

Utworzono dnia 10.06.2023

W ramach naszej tygodniowej tematyki ,,Poznajemy zawody”, poznaliśmy też zawód bibliotekarza. Pani Basia z Miejsko – Gminnej Biblioteki przybliżyła nam swój zawód – bibliotekarka. Skrzaty od dziś wiedzą, jakie zadania wykonuje bibliotekarka. W pracy nie czyta książek, ale zamawia i kupuje książki, opisuje je, porządkuje i układa na półkach. Ponadto pomaga wybrać dla czytelnika książki, które go interesują, wypożycza i organizuje różne przedsięwzięcia, które mają zachęcić do czytania. Dzieci dowiedziały się, że nawet jak danej książki nie ma w bibliotece, to zawsze można ją zamówić. A gdy zostanie zwrócona, bibliotekarz poinformuje małego czytelnika, że książka już na niego czeka. Pani Basia opowiedziała Nam również jak należy dbać o książki, aby mogły służyć długi czas czytelnikom. Na koniec spotkania oczywiście jak co czwartek ,, W trakcie poranków z książką” mogliśmy wypożyczyć książeczkę.

Poznajemy zawód bibliotekarza

Utworzono dnia 10.06.2023, 01:04