Skrzaty wprawiają w ruch żaglówki

Utworzono dnia 20.06.2023

W ramach realizacji programu profilaktyki logopedycznej "Przedszkolaki, zdolne smyki ćwiczą buzię i języki" Skrzaciki pięknie w trakcie zajęć ćwiczą swoje buźki i języki. Dzieci w wieku przedszkolnym mają często problemy z prawidłowym oddychaniem. Oddychanie jest podstawową czynnością fizjologiczną. Dotlenione ciało jest zdrowsze i gotowe do podejmowania wysiłku. Prawidłowe oddychanie w ciągu dnia, kiedy nie mówimy oraz w trakcie snu powinno odbywać się torem nosowym. Umożliwia to rozwój aparatu artykulacyjnego. Zaburzenia oddychania niekorzystnie wpływają na pracę aparatu mowy i przyczyniają się znacznie do powstania wad wymowy.

Na ostatnich zajęciach w trakcie ćwiczeń oddechowych dzieci mogły wprawić w ruch kolorowe żaglóweczki. Przedszkolakom bardzo podobało się to ćwiczenie, więc następny raz też musi być.

Skrzaty wprawiają w ruch żaglówki

Utworzono dnia 20.06.2023, 00:42